WAYS -V003 WCB VALVE Fitting

Краток опис:

Точка: Начини -V003 Опис: вентил дел Спецификација: кастинг процесот: Изгубени восок / Стакло вода / инвестициски кастинг / прецизност кастинг / Обработувам Стандард: ASTM AISI БС DIN JIS материјал: јаглероден челик / легура на челик / нодуларен лив / дуплекс нерѓосувачки челик / не'рѓосувачки челик Максимална големина Лиење: 1 ...


 • ФОБ Цена: US $0.5 - 9.999 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1000 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 1000~5000 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Shanghai Ningbo Shenzhen
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Точка: НАЧИНИ -V003

  Опис: вентил дел

  спецификација:

  Кастинг процесот: Заборавена-восок / Стакло вода / инвестициски кастинг / прецизност кастинг / Обработувам

  Стандард:  ASTM AISI БС DIN JIS

  Материјал: јаглероден челик / легура на челик / нодуларен лив / дуплекс нерѓосувачки челик / нерѓосувачки челик

  Максимална големина Лиење: 1 Meter

  Тежина опсег: 0.1 ~ 120 килограми

  Димензија толеранција: водено стакло инвестиции кастинг CT7 ~ 8 ((Мин дебелина: 3мм)

  Површина грубост: Ра 12,5 ~ 25

  Продуктивност : 15000 тони / годишно

  Пакет: дрвена кутија / случај Пегла

  Бренд клиентите : CROWN, SIMITOMO, POLRRIS, BOBCAT, Фолксваген, Kubota

  Извоз на пазарот : Европа - 40% од Северна Америка - 35% Азија - 15% домашниот пазар - 10%


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете автомобили

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  WhatsApp Online Chat !