НАЧИНИ-S027 силициум-Сол Лиење Делови

Краток опис:

Точка: Начини-S027 Опис: Силика-Сол Одлеаноци Спецификација: кастинг процесот: силика-Сол кастинг / инвестициски кастинг / прецизност кастинг / Обработувам Стандард: ASTM AISI БС DIN JIS материјал: јаглероден челик / легура на челик / дуплекс нерѓосувачки челик / нерѓосувачки челик Макс големина на кастинг: 0.5Meter тежина ...


 • ФОБ Цена: US $0.5 - 9.999 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1000 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 1000~5000 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Shanghai Ningbo Shenzhen
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Точка: НАЧИНИ-S027

  Опис: Силика-Сол Одлеаноци

  спецификација:

  Кастинг процесот: Силика-Сол кастинг / инвестициски кастинг / прецизност кастинг / Обработувам

  Стандард:  ASTM AISI БС DIN JIS

  Материјал: јаглероден челик / легура на челик / дуплекс нерѓосувачки челик / нерѓосувачки челик

  Максимална големина Лиење: 0.5Meter

  Тежина опсег: 0,01 ~ 100 килограми

  Димензија толеранција: силика-Сол инвестиции Лиење: CT6 (мин дебелина: 1mm). 

  Површина грубост: Ра 6.3 ~ 12.5

  Продуктивност : 1000ton / годишно

  Пакет: дрвена кутија / случај Пегла

  Бренд клиентите : CROWN, SIMITOMO, POLRRIS, BOBCAT, Фолксваген, Kubota

  Извоз на пазарот : Европа - 40% од Северна Америка - 35% Азија - 15% домашниот пазар - 10%


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

  WhatsApp Online Chat !