Профил на компанијата -. Кина Weicheng метални производи копродукции, ООД

Профил на компанијата

Wayscan метални производи копродукции, Ltd / Weicheng метални производи копродукции, Ltd, кој првично беше наречен како Ninghai Jinmi Токму Машини Фабрика, е основана во 1991 година во Ningbo, и се состои од две деловни единици: Лиење департментот и autoparts департментот. Кастинг Одделот е специјализирана за производство на јаглероден челик, од легиран челик, нерѓосувачки челик, нодуларен лив и други видови на инвестиции одлеаноци и песок одливки. Autoparts Одделот е развиен врз основа на лимови и обработка од 2009 година, се фокусираше на Управниот зглоб и други autoparts поврзани со одливки. По неколку години на развој, нашата Управниот зглоб покриваат повеќе од илјадници видови на модели на автомобили. вклучително и серија на Audi, ФИАТ, Hyundai, Опел, Пежо, Рено SKODA, седиште и VOLKSVAGEN.

Компанијата во моментов вработува 500 луѓе, вклучувајќи инженеринг и технички персонал повеќе од 30. Компанијата зафаќа 60.000 квадратни метри, изградба на површина од 40.000 квадратни метри. Сега ние обезбеди силика сол инвестиции кастинг, водено стакло инвестиции кастинг, песок кастинг и обработка, со целосен опсег на услуги на производот дизајн, мувла одлуки, леење, Heattreatment, површинска обработка, обработка, монтажа и пакување. Компанијата сега е годишно производство од над 15.000 тони лимови и над 1 милион парчиња на Управниот стави на Запалената. Инсистирањето на верата на квалитет, компанијата е опремен со варира на квалитетот инспекција објекти, includingSpectrometer, тврдоста тестер, Metalloscope, истегнување тестер, -60 ℃ влијанието тестер, магнетен детектор, со ултразвук детектор, солта тестер, автоматска СММ, проектор, Кружност тестер, грубост тестер и Coutourgraph, сите производи се строго се тестираат за да се квалификувани.

Компанијата е лоцирана во земјата Ninghai, Ningbo Сити, провинција Жеџијанг, само 2KMS од излезот Ninghai на автопат, и 90 километри од пристаништето Beilun, 60KMS од меѓународниот аеродром Ningbo. Со визијата на компанијата на "Биди светска класа метални делови Добавувачот!" Wayscan топло добредојде на клиентите од целиот свет да се воспостави долгорочна пријателска бизнис соработка со нас!

603879018740993775


Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво

WhatsApp Online Chat !